Hétórás űrsétát tett két űrhajós, szereltek egy kicsit a Nemzetközi Űrállomáson
Matthias Maurer és Raja Chari többek között azért hagyták el a Nemzetközi Űrállomást, hogy kicseréljenek egy kamerát a szerkezeten.
Matthias Maurer és Raja Chari többek között azért hagyták el a Nemzetközi Űrállomást, hogy kicseréljenek egy kamerát a szerkezeten.
Több tűz ütött ki a lezárt csernobili atomerőmű körüli, szintén lezárt területen – közölte hétfő este az ukrán parlament az Európai Űrügynökség műholdas adataira hivatkozva.
Szeptemberben indult volna közös EU–Oroszország program keretében egy marsjáró, de az Európai Űrügynökség (ESA) kihátrált ebből.
Az Európai Űrügynökség a 22 tagállam által Oroszországgal szemben meghozott szankciókkal összhangban úgy döntött, felülvizsgálja a Roszkoszmosszal kapcsolatos projektjeit.
Az Európai Űrügynökség űrhajós castingjára 25 országból 22 523-an jelentkeztek. A magyarok közül nyolcan jutottak tovább a második fordulóba.
A WASP-103b jelű bolygónak csak 22 földi óra kell ahhoz, hogy megkerülje a csillagát.
Az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat Energiatudományi Kutatóközpontja (EK) vezeti az a nemzetközi konzorciumot, amely a Gateway Hold körüli űrállomás sugárzásmérő rendszerének kísérleti egységét fejleszti.
Tíz percen át kommunikált egymással az európai Mars Express és a kínai Tienven-1, ennek során tudományos adatokat is küldött egyik a másiknak.
A német Julius-Maximilian Egyetem mérnökei egy gömb alakú robotot készítenének, ami képes megmondani, mennyire alkalmas az életre egy Holdon lévő barlang.
Az Európai Űrügynökség műholdja, a Sentinel-1 készített egy felvételt március 25-én arról, hány hajó rostokol a Szuezi-csatorna bejáratánál.
Utoljára áprilisban járt a Földnél az európai-japán BepiColombó űrszonda, hogy végül útnak indulhasson a Merkúr felé. A szondának extrém körülményeket kell majd elviselnie.
A Solar Orbiter nevű napszondának nemcsak a csillagunkat sikerült lefotóznia, de az égitest mágneses mezejét is megfigyelhette, sőt, még a kozmikus porról visszaverődő fényt is rögzítette.
Az Európai Űrügynökség és a NASA még februárban indította útnak a Solar Orbiter nevű napszondát, ami éveken át vizsgálja majd a Napot.